Single-stack iş zekası çözümünün nimetlerinden faydalanın

İşletmeniz için bir satın alım kararı vermenin eşiğinde olduğunuzda, sadece alacağınız ürünün fiyatını düşünmezsiniz. Hatta bu ürünün ya da servisin size getirdiği devam maliyetleri, satın alma değerinden fazla olabilir. Bu yüzdendir ki toplam sahip olma maliyeti her zaman göz önünde bulundurulması gereken bir faktördür.

Bu gündelik hayatımızda da göz önünde bulundurduğumuz bir husustur. Örneğin; bir araba almaya karar verdiğinizde arabanın size maliyeti sadece arabanın fiyatı değildir.  Arabaya sahip olduğunuzda devamında bir sürü maliyet kalemi sizi beklemektedir. Bunların başında; yakıt masrafı, yıllık bakım giderleri, yaz-kış lastikleri, vergi, sigortagibi maliyetler de eklenmektedir. Bu maliyetleri göz önünde bulundurmadan araba almaya kalkışan birinin, hüsrana uğraması kaçınılmazdır. Kaldı ki bu maliyet kalemlerinin bir kısmı önceden saptanamayacaktır. Ve maliyet kalemi sayısı arttıkça belirsizlik oranı artacaktır. O zaman belirsizlikten kurtulmak ve devam maliyeti kalem sayısını azaltmak, kaynak yönetimimiz için olumlu sonuç verebilecek hareketlerdir.

IQBender olarak bizim size sunduğumuz çözüm ise; uçtan uca bir iş zekası çözümüdür. Bunu da iş zekasının vazgeçilmez ihtiyaçları olan ETL ve veri ambarını tek bir platformda karşılayarak, ekstra maliyetlerden sizi kurtararak gerçekleştiriyoruz.

Çözüm altyapımız olarak kullandığımız Sisense, web tabanlı bir görsel ortamın kolayca içe aktarılması ve birden fazla veri kaynağının yapılandırılması, veriler arasında ilişki kurulması, analiz ve görselleştirme için veri hazırlayan ETL (Extact, Transform, Load) işlemlerini gerçekleştirmesini sağlayan eksiksiz bir single-stack çözümdür.

Aynı zamanda Sisense, yüksek performanslı bir analitik veri tabanına sahip olduğu için çözüm paketinin bir parçası olarak bir veri ambarı gerektirmez. Sisense ile birlikte var olan bir veri ambarı kullanmak isteyen müşteriler ise daha düşük bir toplam sahip olma maliyetini deneyimleyeceklerdir. Çünkü; IT ekibi ölçeklenebilir bir performans elde etmek için şema tasarımını, endeksleme, bölümlendirme ve sorgu tasarımını sürekli olarak optimize etmek zorunda kalmayacaklardır.

IQBender, toplam sahip olma maliyeti veya  IQBender ile ilgili diğer sorularınız için mail adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

info@iqbender.com

 

Please follow & like this content

LinkedIn
Facebook
Google+
http://www.iqbender.com/single-stack-is-zekasi-cozumunun-nimetlerinden-faydalanin">
Twitter
Follow by Email

Leave a Comment